ÁJURVÉDSKÉ MASÁŽE

Ájurvéda je pradávná védská moudrost,

zabývající se životem v jeho úplnosti, se zvláštním důrazem na individuální potřeby člověka ve vztahu k tělesnému a duševnímu zdraví. Tento starobylý indický léčebný systém je systematickým pojednáním o způsobu života. Učí, že tělesné, duševní, duchovní či filozofické dimenze našeho bytí jsou vzájemně propojeny. Zaměřuje se především na prevenci pomocí pozitivního myšlení, vyvážené stravy a zdravého životního stylu.
Základním principem ájurvédy je udržovat rovnováhu jednotlivých dóš podle své dané konstituce pro zachování fyzického i duševního zdraví, vnitřní rovnováhy a harmonie.

Ájurvédské masáže a terapie jsou nedílnou součástí péče o tělesné a duševní zdraví.

Stres, napětí, starosti, nespokojenost – to je jen malý výčet negativních dopadů dnešní uspěchané doby. Lidé se trápí a předčasně stárnou. V těle se usazují toxiny a doslova otravují nejen naše tělo, ale i mysl.

Ájurvédská masáž má neocenitelný přínos pro naše tělesné i duševní zdraví. Harmonizuje tři tělesné energie – dóši, posiluje tak celý organismus, pomáhá zpomalit stárnutí, prodloužit délku života, odstranit únavu, zlepšit zrak, zpevnit pokožku, navodit klidný a hluboký spánek i zvýšit odolnost vůči disharmonii a nemoci. Uvolňuje svaly, nervy a kosti, napomáhá trávicímu systému udržet rovnováhu, zvyšuje trpělivost i sebedůvěru a přináší pocity radosti a spokojenosti. Masáž také podporuje oběh výživných látek a umožňuje organismu vylučovat toxiny a odpadní látky usazené hluboko v našem organismu, čímž výrazně přispívá k pročištění těla a udržování zdraví. Zvyšuje tak vitalitu a životní energii.

Marmy

Při ájurvédské masáži dochází ke stimulaci energetických bodů – tzv. marem. V lidském těle se nachází 107 hlavních energetických bodů, z nichž nejvíce se nachází na hlavě a krku. Jsou to uzlové body, křižovatky, v nichž se setkává energie těla a mysli. Na těchto spojích vstupují do organismu nervy, lymfa, tepny a žíly, které přenášejí výživné látky a vlhkost do svalů, vazů, kostí a kloubů. Podněcováním těchto bodů, např. tlakovou masáží nebo cvičením, dosáhneme rovnováhy v celém těle, blokované marmy se uvolní a poskytnou fyzickou a psychologickou relaxaci a sílu.

Po masáži je důležitá také následná relaxace, ideálně v parní sauně (svedanu), ve které dochází ke vstřebání olejů do pokožky a následnému vyloučení toxinů.

Pro ájurvédské a relaxační masáže používám za studena lisované přírodní oleje, zvolené podle typu člověka, případně dle nerovnováhy dané energie.

KONTAKT

 

 

Jitka Machalická

OBJEDNÁNÍ:

Provozní doba je odvozena podle objednávek, obyčejně PO, ÚT, ČT a PÁ 9:30 - 17.30. Víkend si nechávám pro sebe.

Na masáže se prosím objednávejte předem, ideálně telefonicky. Pokud nezvedám telefon, ozvu se vám zpět, jakmile budu na příjmu. Pro vaše pohodlí můžete využít i zelené tlačítko rezervačního systému.

Na masáž přijďte prosím včas. Pokud nemůžete přijít, informujte mne o tom prosím co nejdříve na čísle +420 606 460 590. V opačném případě účtuji storno 100%.

 

 

 

KONTAKT:

Jitka Machalická
Šultysova 153, Kutná Hora
Telefon: +420 606 460 590
e-mail: jitka@machalicka.eu
IČO: 629 52 463, MěÚ Kutná Hora

 

Ajurvédské masáže, Jitka Machalická