KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEODYNAMIKA

Kraniosakrální osteodynamika je velmi jemná neinvazivní technika, která slouží k nacházení problémů a jejich řešení, tj. nezabývá se pouze vnějšími příznaky obtíží, ale pracuje s jejich příčinou.

Principem této metody je vyšetření mobility nebo-li pohyblivosti kraniosakrálního systému, který se rozprostírá od lebky (cranium), přes páteřní kanál dolů, ke kosti křížové (sacrum). Zahrnuje i intrakraniální a spinální membránový systém spolu s mozkomíšní tekutinou. Lehký, dotekový přístup (tlak rukou nepřekročí váhu pěti gramů) napomáhá autoregulačním schopnostem organismu vylepšit vnitřní tělesné prostředí. Tím je ošetření velmi bezpečné..

Podporuje váš přirozený mechanismus k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a ke zlepšení celkového zdraví. Podporuje moudrost těla a jeho schopnost znovunalezení rovnováhy. Pomáhá uvolňovat napětí a stažení na různých místech a úrovních.

První zmínky o kraniosakrálním ošetření je možno nalézt již ve staroindických Upanišádách (starověké védské sanskrtské texty), kde je zmiňována práce s mozkomíšní tekutinou.

Do současného povědomí uvedl tuto metodu Dr. John E. Upledger, lékař zabývající se osteopatickou medicínou (osteologie = věda o kostech).

Kraniosakrální osteodynamika umí pracovat s fyzickými i psychickými tématy. Pomůže vám dostat se do klidu, kdy tělo regeneruje a spouští samouzdravující procesy. Vy tak můžete načerpat novou energii a psychickou rovnováhu.

 

Kde kraniosakrální ošetření pomáhá:

 • různé bolesti pohybového aparátu
 • fyzická traumata, operace, úrazy
 • psychická traumata, rozpuštění emocionálních šoků a silného stresu
 • podpůrná léčba bolestí hlavy a migrén
 • potíže v oblasti ušní, oční, nosní
 • zmírnění chronických bolestí
 • nespavost, vyhoření
 • problémy s příjmem potravy
 • harmonizace nervovéhu systému
 • zmírnění stresu a napětí
 • opakovaná ošetření zlepšují celkový psychický stav
 • a mnohé další…

 


Jak probíhá ošetření:

Ze všeho nejdřív si spolu budeme povídat o vašem stavu, fyzických či psychických potížích, o prožitých traumatech, případně o záměru, se kterým na ošetření přicházíte.

Při samotném ošetření ležíte oblečení na lehátku (doporučuji pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře) a já podle potřeby přikládám ruce na různá místa vašeho těla (obecně oblast kotníků, pánev, hrudník či hlava). Po celou dobu ošetření s vámi zůstávám ve velmi lehkém a hranice respektujícím kontaktu.

Vaším jediným úkolem je uvolnění a relaxace. S prohlubující se relaxací vyvstávají do popředí léčebné procesy, které se aktivují na všech úrovních – fyzické, psychické i emocionální.

Během ošetření se mohou dostavit různé pocity, např. chlad, teplo, brnění, tlak, proudění v těle, rozšiřování do prostoru, případně se mohou projevit nejrůznější emoce. Mohou se dostavit i velmi příjemné pocity vlastní neohraničenosti a spojení s jednotou, jaké můžete znát například z meditace. Během ošetření se dostáváte do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje.

Na závěr ošetření máte ještě prostor pro pozvolné doznění, případně zpětnou vazbu a závěrečný rozhovor.

Po ošetření si prosím nastavte klidovější a laskavý režim k sobě samým.

 

Doba ošetření:
Samotné ošetření na lehátku trvá přibližně 45 minut, celkem u mě strávíte něco kolem hodiny.
Na první návštěvu si vyhraďte cca 90 minut.
Cena ošetření: 1.200,-Kč

KONTAKT

 

 

 

OBJEDNÁNÍ:

Provozní doba je odvozena podle objednávek, obyčejně PO, ÚT, ČT a PÁ 9:30 - 17.30. Víkendy a svátky si nechávám pro sebe.

Na masáže se prosím objednávejte předem, ideálně telefonicky. Pokud nezvedám telefon, ozvu se vám zpět, jakmile budu na příjmu.
Pro vaše pohodlí můžete využít i zelené tlačítko rezervačního systému.

Na masáž přijďte prosím včas. Pokud nemůžete přijít, informujte mne o tom prosím co nejdříve na čísle +420 606 460 590.
V opačném případě účtuji storno 100%.

 

 

 

KONTAKT:

Jitka Machalická
Šultysova 153, Kutná Hora
Telefon: +420 606 460 590
e-mail: jitka@machalicka.eu
IČO: 629 52 463, MěÚ Kutná Hora

 

Ajurvédské masáže, Jitka Machalická